05.05.2025 09:35
Повторне пошкодження житла

Дедалі більше власників пошкодженого житла стикаються з проблемою повторного руйнування оселі. Адже ворог не припиняє повітряних атак на українські міста і селища, тому навіть у віддалених від лінії фронту регіонах мешканці не почуваються в безпеці.
За яким алгоритмом має діяти власник житла, який вже брав участь у програмі «єВідновлення», у випадку повторного пошкодження помешкання, — розповідаємо детальніше.
У разі повторного пошкодження будинку чи квартири подання заяви власником — отримувачем компенсації та її розгляд комісією здійснюються згідно з правилами, передбаченими так званим Порядком №381.
У разі коли на момент повторного пошкодження об’єкта не пройдена верифікація власнику оселі необхідно:
1. Закрити спеціальний рахунок. За наявності на спеціальному рахунку невикористаних коштів — гроші мають бути повернуті на рахунок АТ «Ощадбанк», з якого було виконане перерахування коштів.
2. Подати заяву до комісії про здійснення верифікації цільового використання компенсації для проведення ремонту за кожним видом робіт, визначених у чек-листі. Така верифікація здійснюється для закриття «старої» заяви в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ).
Зверніть увагу: у разі коли неможливо встановити факт проведення робіт чи придбання будівельної продукції у зв’язку з незалежними від отримувача компенсації чи комісії обставинами (наприклад, у випадку повторного руйнування внаслідок бойових дій), в акті верифікації робиться відповідна позначка.
3. Подати нову заяву на отримання компенсації за пошкоджене житло.
Розрахунок компенсації комісія буде здійснювати з обов’язковим визначенням обсягу пошкоджень об’єкта та з урахуванням виконаних робіт та даних акта верифікації, зокрема про наявну придбану будівельну продукцію для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі.
Пам’ятайте: якщо внаслідок повторного пошкодження будинок або квартира були повністю знищені, нова заява на компенсацію (після «погашення» старої заяви у РПЗМ) має розглядатися згідно з Порядком надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна №600.