Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Верхньорогачицька територіальна громада

10.01.2025 17:17

Як отримати копію установчого документу (статуту, положення тощо) юридичної особи?

f4646508-1970-4e7f-8f5b-b939301c2795.jpg

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) у ст.1 визначено, що установчий документ юридичної особи – це установчий акт, статут, програма політичної партії, модельний статут, засновницький договір, одноособова заява (меморандум), положення тощо!

Відомості про вид установчого документа та сам установчий документ, а також цифровий код модельного статуту (якщо є багатоваріантним) обов’язково повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) (п.16 ч.2 ст.9 Закону).

Нормами ч.1 ст.11 Закону передбачено, що відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру затверджено наказом Міністерства юстиції України від 05.05.2023 № 1692/5 (далі – Порядок).

Відповідно до норм п.1 розділу ІІ Порядку у разі коли заявник бажає отримати документи, що містяться в реєстраційній справі юридичної особи, він звертається до суб’єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційну справу в паперовій формі.

Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб’єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи – у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях (ч.3 ст.29 Закону).

Надавач обов’язково перевіряє наявність запитуваних документів у матеріалах реєстраційної справи. Справляння плати здійснюється після повідомлення заявника про їх наявність (п.5 розділу ІІ Порядку).

Документи надаються шляхом виготовлення їх копій (без відображення відомостей про реєстраційні номери облікових карток платників податків та/або паспортних даних фізичних осіб) з проставлянням підпису та печатки надавача на кожній сторінці документа (п.3 розділу І Порядку), із врахуванням вимог п.7 розділу ІІ Порядку.

При цьому, витребування (вилучення) оригіналів документів з реєстраційних справ здійснюється виключно на підставі судового рішення (ст.30 Закону).

Крім того, однією з форм отримання з Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу є витяг.

Так, положеннями абз.2 п.2 розділу VI Порядку передбачено, що невід’ємною частиною витягу з Єдиного державного реєстру щодо юридичної особи є сканована копія установчого документа та структура власності такої юридичної особи у вигляді, в якому вони долучені до реєстраційної справи, актуальні на дату отримання такого витягу, за умови їх наявності в реєстраційній справі в електронній формі.

Надання витягу в паперовій формі здійснюється державними реєстраторами суб’єктів державної реєстрації, адміністраторами центрів надання адміністративних послуг, нотаріусами, незалежно від місцезнаходження юридичної особи.

Таким чином, копію установчого документу (статуту, положення тощо) юридичної особи можна отримати шляхом звернення за отриманням витягу до будь-якого із суб’єктів державної реєстрації (за умови його наявності в реєстраційній справі в електронній формі), або до суб’єкта державної реєстрації, що уповноважений зберігати відповідну реєстраційну справу в паперовій формі.

З переліком суб’єктів державної реєстрації, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі можна ознайомитися за посиланням - http://surl.li/nztdns.

За надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляється плата в такому розмірі (ст.36 Закону):

0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за надання витягу в паперовій формі (150 грн.);

0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - за надання документа з реєстраційної справи (210 грн. – за кожен документ).

Звертаємо увагу, що державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, органи Бюро економічної безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їх посадові особи безоплатно отримують відомості з Єдиного державного реєстру з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через портал електронних сервісів (ч.7 ст.11 Закону).

Додатково зазначаємо, що на отримання відомостей та документів з Єдиного державного реєстру НЕ поширюється Закон України «Про доступ до публічної інформації», оскільки для їх отримання законодавством визначено спеціальну процедуру.

Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ м. Київ

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м.Київ