04.11.2024 13:55
Захист прав ВПО
З початку повномасштабного вторгнення велика кількість українців втратили і продовжують втрачати дах над головою. Нерідко люди залишають у прифронтовій зоні ціле життя та відправляються у непевне майбутнє. Це пережила кожна внутрішньо переміщена особа. І державні органи всіляко намагаються допомогти такими людям.
Внутрішньо переміщеною особою є будь-яка персона, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яка була змушена покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Людина набуває вище зазначеного статусу після того, як вона отримує довідку про те, що її поставили на облік в структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районних, районних у Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем фактичного проживання в Україні.
Внутрішньо переміщені особи користуються тими ж правами та свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України, як й інші громадяни України, які постійно проживають в Україні. Забороняється їх дискримінація при здійсненні ними будь-яких прав і свобод.
Разом з тим, статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено, що внутрішньо переміщені особи мають право на проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування. Також вони звільняються від сплати державного мита та плати за послуги за умови наявності довідки про взяття на облік.
Сьогодні мають досить велику актуальність електронні сервіси.
Через портал ДІЯ є можливість замовити для батьків комплексну електронну публічну послугу «єМалятко». За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 10 державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.
Також, через портал ДІЯ можна подати заяву про шлюб, заяву на повторну видачу свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, видачу витягів із Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Послуги юстиції відкриті та доступні для громадян. Це зручно, сучасно, швидко та безпечно.
Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, щодо захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов безбар’єрного простору згідно з Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні з ініціативи першої леді України Олени Зеленської, та для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
#Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції /м. Одеса/
Поділитись
Дізнайтеся також
02/12/2024
Як засвідчити вірність перекладу документа?
30/11/2024
Як подати заяву на субсидію онлайн?
27/11/2024
Інформує Пенсійний фонд України
Усі новини